Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie · Terminarz PS21 Maj 2018 22:38
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki
Terminarz PS

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

Archiwum szkolne - 2008/2009 (2)ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2008/2009 (semestr 2)

ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2008/2009 (semestr 1)


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009 [czerwiec 23 2009]

19 czerwca 2009 roku o godzinie 8:30 na holu szkoły po raz ostatni spotkali się uczniowie klas trzecich, by pożegnać mury Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie pani dyrektor Maria Żarnecka przywitała gości, między innymi burmistrza Miasta Słupcy pana Michała Pyrzyka, przewodniczącego Rady Rodziców panią Małgorzatę Wesołowską, rodziców uczniów oraz pracowników gimnazjum.

W przemówieniu podkreśliła, że ten dzień jest szczególny w życiu trzecioklasistów, ponieważ kończy kolejny etap edukacyjny. Teraz stają przed nimi nowe wyzwania i obowiązki.

Dzień Absolwenta i zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych i drugich to podsumowanie pracy młodzieży, dzień nagród, pochwał i wyróżnień.

W przemówieniach dyrekcji usłyszeliśmy, że w gimnazjum naukę pobierało 480 uczniów. Promocję uzyskało 450. Szkołę ukończyło 162 z liczby 169 trzecioklasistów.
Promocję z wyróżnieniem otrzymało 67 uczniów. W klasach pierwszych 19, w klasach II – 18, w klasach III – 30 uczniów. Rodzicom pięciorga absolwentów 2009 roku wręczono listy gratulacyjne.


Dzień Języków Obcych [czerwiec 23 2009]

16 czerwca 2009 roku uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy brali udział w zmaganiach języka angielskiego i niemieckiego. Nauczyciele języków obcych przygotowali Dzień Języków Obcych, podczas którego młodzież musiała zapomnieć o języku polskim i wykazać się wiedzą na temat Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Zadaniem uczniów było:
• Wykonanie plakatu dowolną techniką na temat: „Z czym mi się kojarzy Wielka Brytania lub Niemcy”.
• Rozwiązanie zadań związanych z Niemcami i Wielką Brytanią, czyli skojarzenie postaci na zdjęciach z przedmiotem i jego działalnością, umieszczenie na mapie wybranych miast, rzek lub morza.
• Rozwiązanie krzyżówek w języku angielskim i niemieckim.

Zmagania uczniów uświetniły występy ich rówieśników, oczywiście w językach obcych. Przygotowane konkurencje były wspaniałą okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również sprawdzenia swoich umiejętności językowych.


„Światowego Dnia bez Tytoniu” [czerwiec 16 2009]

1 czerwca 2009r w Dniu Sportu Szkolnego odbyły się obchody „Światowego Dnia bez Tytoniu” pod hasłem„Tytoniowe ostrzeżenia zdrowotne”

Po uroczystym otwarciu zawodów sportowych przez p. dyrektor Marię Żarnecką odbył się symboliczny bieg. Rywalizowały dwa zespoły: jeden to grupa „ palaczy z atrapami papierosów” a drugi młodzież niepaląca – sportowcy. Jak wszyscy mogli się przekonać wygrały osoby niepalące. Natomiast „palaczom” papierosy przeszkadzały w uzyskaniu dobrych wyników sportowych. Bieg był naocznym sposobem pokazania szkodliwego wpływu palenia na sprawność fizyczną.

Młodzież naszego Gimnazjum już po raz kolejny podjęła akcję antynikotynową. Tym razem było to wspólne napisanie wierszyków na temat szkodliwości palenia. Każda klasa otrzymała ulotki, z których można było zaczerpnąć informacje na temat szkodliwych substancji zawartych w papierosach jak i chorób dotykających osoby palące. W ten sposób młodzież zaprezentowała swoją niechęć do papierosów. W pisanie wierszy włączyli się również wychowawcy – szczególnie p. Wiesława Matuszewska.

Wszystkie prace były oryginalne, ciekawe i różnorodne. Powstały wesołe wierszyki a także poważne typu poemat czy oda do papierosa.

Na zakończenie prozdrowotnej akcji antynikotynowej odbyła się prezentacja prac konkursowych i wręczenie nagród. Najlepsze klasy Id, If, IIIa, otrzymały słodycze, wyróżniono także prace z klas IIe i IIIe

A oto fragmenty nagrodzonych i wyróżnionych prac

Klasa I d
„Radzę nie pal ziomku tak
Bo Ci w płuca pójdzie rak
Jak tak dłużej będziesz robił
To na bank Ci to zaszkodzi

Zawał serca będziesz miał
Gębę wstrętną, zębów brak
Udar mózgu, nowotwory
Tak załatwią cię POTWORY”
Klasa IIIe z wychowawcą
„Mój drogi brachu, ziomalu
Jeśli chcesz skakać na balu,
Tlenek węgla, arsen, cyjanowodór, aceton,
Zamień na owoce i czekoladowy baton

Chcesz zaszpanować, kup nowy but
A nie marnuj pieniędzy na ten smród
Fajki teraz nie są w modzie
O czym wiadomo w całym narodzie!

A więc w końcu uwierz nam
Papierosy to wielki chłam!

Klasa II e i If
„Czterdziestu władców śmierci” – substancje rakotwórcze
Za dużo kradzieży ludzkiego życia
Za dużo trucizn – w stronę samego siebie
Codziennie budzić się nieświadomym
Codziennie mija siedem sekund – ktoś umiera
Cztery tysiące błędów
Dwadzieścia lat ze śmiercią
Czterdziestu władców śmierci -zabiera następnych

Lustro daje świadectwo
Zmarnowanego życia.
Jak dużo można zrobić?
To zależy tylko od Ciebie!

Zawsze masz wybór
Zawsze wolną wolę
Zamiast papierosa – wybierz choćby coca-colę

Zamiast ciągle tęsknić
Do papierosów paczki
Rusz swoim rowerkiem na górskie tułaczki.

W kampanię „Światowego Dnia bez Tytoniu włączyła się młodzież ze Szkolnego Koła PCK pod kierunkiem p. Anny Szramy, Renaty Nowickiej oraz nauczyciele wychowania fizycznego p. Waldemar Flisiak p. Mariusz Rakowicz, p. Karolina Wilczewska, p. Joanna Zastawa i wychowawcy klas.


Światowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS [czerwiec 1 2009]
„Strach nie chroni, a nienawiść nie leczy”

15 maja 2009 r. o godz. 1000 w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury miała miejsce niezwykła uroczystość. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, MDK oraz Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy przygotowali spotkanie z okazji światowego Dnia Pamięci o Zmarłych na AIDS. Uroczystość otworzyła pani Agnieszka Kamińska - Powiatowy Inspektor Sanitarny - która przybliżyła problematykę choroby na AIDS, ponadto podkreśliła znaczenie edukacji oraz nauki tolerancji. W uroczystości brali udział uczniowie słupeckiego gimnazjum, Liceum Ogólnokształcącego im. J. Piłsudskiego, Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy.

Najważniejszym punktem uroczystości był występ słupeckich gimnazjalistów. Uczniowie pod opiekę M. Brzezińskiej i E. Kisteli przygotowali wzruszający montaż poetycko-muzyczny pod hasłem „Strach nie chroni, a nienawiść nie leczy”.

Słowami ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi” młodzież upamiętniła tych, którzy umarli zbyt wcześnie i za młodo. W prezentacji multimedialnej przywołano sylwetki znanych aktorów, muzyków, artystów, których AIDS zabrało. Młodzi artyści mówili w imieniu chorych, którzy w osamotnieniu, odtrąceniu wołają o zrozumienie i miłość.

Występ uczniów słupeckiego gimnazjum uświadomił wszystkim, jak niebezpieczna jest to choroba, ale przede wszystkim uwrażliwił i „wołał” o tolerancję, która jest wyrazem miłości.

Spotkanie zakończono minutą ciszy upamiętniającą ofiary AIDS. W występie udział wzięli: Agnieszka Łechtańska, Mateusz Matuszak, Daria Wardęcka, Julia Lewandowska, Nadia Przygodzka, Zuzanna Kardasz, Adrian Sikorski, Tomek Maliszewski, Aleksandra Kowalczyk, Karolina Łopatka – kl. I e, Aleksandra Michalak – kl. III h, Paulina Nowak - kl. III g.


„Sztandar to symbol, to świętość.
Jego miejsce tkwi gdzieś między
hymnem narodowym a przysięgą wojskową”

Wręczenie sztandaru Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy [czerwiec 1 2009]

22 maja 2009 roku w dziesięcioletniej historii słupeckiego gimnazjum zapisał się jako uroczysty i niezwykły dzień, ponieważ w ten majowy piątek wręczono szkole sztandar. Tę podniosłą chwilę poprzedziły liczne przedsięwzięcia realizowane przez uczniów i nauczycieli od września 2008 roku. Przeprowadzono konkursy wiedzowe, plastyczne i literackie związane z patronem gimnazjum, wielkim astronomem Mikołajem Kopernikiem. W ostatnim tygodniu poprzedzającym 22 maja uczniowie uczestniczyli w wykładzie profesora Tadeusza Michałowskiego, „udali się w kosmos”, biorąc udział w pokazie Planetarium oraz obejrzeli film pt. „Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia”.

Uroczystość wręczenia sztandaru rozpoczęto mszą św. w kościele p.w. św. Wawrzyńca, którą celebrowali: dziekan parafii Józef Warga, ksiądz kanonik parafii p.w. bł. M. Kozala oraz ksiądz Andrzej Czubaszewski.

O godzinie 11.00 w asyście orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej wszyscy przemaszerowali ulicami Słupcy, by wziąć udział w szkolnych obchodach tego historycznego wydarzenia.

Na początku głos zabrała pani dyrektor Maria Żarnecka, która w przemówieniu podkreśliła powagę tego dnia, ponieważ „Sztandar to symbol i świętość”, łączy uczniów i jednocześnie zobowiązuje do kształtowania właściwych postaw. Pani dyrektor zaznaczyła także, że w tym dniu mija dziesięć lat gimnazjum, co sprzyja autorefleksji, wspomnieniom i wyznaczaniu nowych zadań.

W kolejnym punkcie uroczystości pani Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Wesołowska i pan burmistrz Miasta Słupcy Michał Pyrzyk odczytali: akt ufundowania i akt nadania sztandaru Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy. Następnie pan burmistrz słowami: „Pani Dyrektor, w imieniu wszystkich fundatorów sztandaru wręczamy społeczności gimnazjum ten oto sztandar. Niech służy godnie następnym pokoleniom uczniów naszego gimnazjum” – przekazał sztandar szkole, który z kolei został wręczony uczniom. Po zaprezentowaniu sztandaru uczniowie złożyli ślubowanie.
Po uroczystym przekazaniu sztandaru ponownie głos zabrała pani dyrektor, składając serdeczne podziękowania fundatorom.

Fundatorzy szkoły:

1. Rada Rodziców Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
2. Michał Pyrzyk Burmistrz Miasta Słupcy
3. Radni Rady Miasta Słupcy
4. Ks.dziekan Józef Warga Proboszcz Parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Słupcy
5. Alicja i Grzegorz Chwiłowiczowie
6. Lidia i Andrzej Liczbińscy
7. Sławomir Szyniszewski
8. Grażyna i Henryk Dolacińscy
9. Danuta i Witold Sypniewscy
10. Katarzyna Wojtkowiak
11. Elżbieta i Leszek Szydlarkowie
12. Małgorzata i Roman Głowaccy
13. Anna i Jacek Hercykowie
14. Katarzyna i Krzysztof Szyniszewscy
15. Halina i Jarosław Wiśniewscy
16. Iwona i Ireneusz Wiśniewscy
17. Hanna Rogaczewska
18. Jaonna Kazuś
19. Ilona Sieczkarek
20. Mariola Mikołajczyk
21. Arleta Śliwczyńska
22. Beata Czerniak
23. Mariola Marek Kowalczykowie
24. Edyta Sebastian Badowscy
25. Maria Mickiewicz
26. Wioletta Tyl
27. Maria Grajek
28. Franciszek Karnafel
29. Waldemar Lewandowski PPHU WAPPEX w Słupcy
30. Dorota, Jakub Banasiakowie Apteka „Pod Złotą Wagą” w Słupcy
31. Elżbieta i Andrzej Mazurkiewiczowie Salon mody „ELKA” w Słupcy
32. Iwona Dariusz Mikołajczykowie
33. Ewa i Sławomir Ceglewscy
34. Arleta i Zdzisław Adamczykowie "Adamczyk" S.C. Centrum Elektrotechniczne w Słupcy
35. Roman Tupalski PPHU „Tupalski” w Słupcy
36. Antoni Szczepaniak
37. Henryk Rajzer
38. Władysław Szamański
39. Ryszard Górcewicz ZUP-H Mostostal-Stolbud sp. z o.o. w Słupcy
40. Emil Derda
41. Lidia Dobersztyn Prezes Banku Spółdzielczego w Słupcy
42. Józef Okarma ZPUH Danpol w Słupcy
43. Piotr Słowiński
44. PZU S.A. Inspektorat w Koninie
45. Andrzej Bagrowisk
46. Klasy: Id, Ie, If, IIa, IIc, IId, IIe, IIf, IIg, IIIe, IIIg (rocznik 2007/2008)

W kolejnym punkcie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Pan starosta M. Roga, pan burmistrz M. Pyrzyk podkreślili, że znakomity patron wyznacza cele, wypełnia misję szkoły. Od 22 maja 2009 roku sztandar będzie wszystkich jednoczył, będzie żywym symbolem społeczności szkolnej. Gratulując dyrekcji, radzie pedagogicznej, uczniom i rodzicom sztandaru, składano również wyrazy uznania i życzono kolejnych wspaniałych kart zapisanych w dziejach gimnazjum.

Następnie w związku z dziesięcioleciem szkoły zaproszono wszystkich do obejrzenia prezentacji multimedialnej, która przywołała wspomnienia i sukcesy gimnazjum. W części artystycznej podziwiano występ młodych aktorów z zespołu teatralnego Orbita oraz uzdolnienia taneczne dziewcząt z zespołu Trexy.
Ten szczególny dzień był także okazją do nagrodzenia uczniów, którzy zwyciężyli w szkolnych konkursach. Były to:

Konkurs literacki „Po jego śladach odwiedzam ciał niebieskich nieomylne drogi”

Wyróżnienia:
1. Anna Woźniak
2. Natalia Adamczyk
3. Dobrochna Fałdzinska
4. Dagmara Grochowina
5. Aleksandra Laskowska
6. Jacek Skrzypczak
7. Katarzyna Przygocka

Opiekunowie: M. Skrzypczak, W. Matuszewska, W. Adamczewska, T. Markiewicz

Z tych utworów powstał tomik pod takim samym tytułem, natomiast pani W. Matuszewska i pana Jarosław Dębski zajęli się wydaniem „Antologii twórczości uczniów Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy” – znalazły się tam najciekawsze utwory z 10 lat twórczości uczniów gimnazjum.

Konkursy plastyczne – na projekt sztandaru:
1. Sylwia Pająkowska
2. Szymon Antczak
3. Maria Bentkowska

Plastyczny – „Dlaczego Ziemia kręci się”
1. Andżelika kotwica
2. Nadia Przygocka
3. Weronika Przygocka
4. Karolina Falkowska
5. Paulina Kucharczak
6. Maja Pawłowska

Opiekunowie: W.Adamczewska, M.Wyszyńska

V edycja konkursu wiedzowego „O Wszechświecie, Ziemi i Mikołaju Koperniku”
1. Nadia Przygocka
2. Tomasz Maliszewski
3. Marika Kwiatkowska
Opiekunowie: R. Nowicka

VII edycja konkursu „Śladami Mikołaja Kopernika”
I miejsce klasa I e
1. Zuzanna Kardasz
2. Julia Lewandowska
3. Daria Wardęcka

II miejsce klasa I b
1. Anna Szczepaniak
2. Karolina Kazuś
3. Monika Marciniak

III miejsce klasa I f
1. Bartosz Smuszkiewicz
2. Kajetan Jantosz
3. Karolina Przygocka

Opiekunami były panie Maria Brzezińska, Ewa Kistela oraz pan Henryk Szurek

Ostatnim punktem tej niezwykłej uroczystości był koncert wspomnień: „Gimnazjalne Ósemki” zaprezentowały najbardziej popularny repertuar zespołu.

Gościnnie wystąpili absolwenci gimnazjum: Klaudia Witowska, Kamila Markuszewska, Tomasz Woźniak, Krzysztof Herian, Robert Herian oraz pan Robert Witowski.

Zamykając uroczystość, pani dyrektor podziękowała za obecność zacnym gościom oraz wszystkim nauczycielom i uczniom oraz pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu uroczystości.


PO TORUNIU OPROWADZAŁ NAS SAM MIKOŁAJ KOPERNIK! [czerwiec 1 2009]

Tuż przed majowym weekendem wybraliśmy się na 2- dniową wycieczkę, a jednym z punktów programu było zwiedzanie Torunia, po którym oprowadzał nas sam Mikołaj Kopernik. Tak, tak! Zdjęcia nie są fotomontażem! Przewodnik ubrany w szaty przypominające te z epoki, w peruce na głowie i z globusem w ręce, grając rolę astronoma Patrona naszej szkoły, zajmująco opowiadał o mieście i ,,swoim” życiu. Ważnym punktem wyprawy było poznawanie tragicznej historii Polaków w czasie II wojny światowej: zwiedziliśmy muzeum - niemiecki obóz koncentracyjny w Sztutowie.
Wstrząsające zdjęcia, przedmioty zgromadzone w obozowych barakach i zachowane krematorium poruszyły wyobraźnię każdego. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć pomordowanych.

Wielkie wrażenie zrobił na nas już z okien autokaru zamek w Malborku. Piękna pogoda pozwoliła na dokładne obejrzenie obiektu i wykonanie wielu pamiątkowych zdjęć.

Na wycieczce nie zabrakło chwil relaksu- słoneczne popołudnie spędziliśmy na plaży nad morzem. Cisza, szum fal i my razem z opiekunkami (p. A Hildebrandt, p. W. Matuszewska, p. M. Suszka-Golak ) ... na kolanach, z nosem w piasku...Co robiliśmy? Zbieraliśmy bursztyny! Popatrzcie na zdjęcia- to było bardzo ekscytujące zajęcie! Takich chwil długo się nie zapomina!

Uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy

Misterium wielkanocne "Matka i Syn" [kwiecień 4 2009]

W dniach 30, 31.03 i 1.04.br przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Młodzież uczestniczyła w naukach zorganizowanych w parafii św. Wawrzyńca. Przy tej okazji wystawiła wzruszające misterium wielkanocne pt. "Matka i Syn". Aktorzy przygotowani zostali przez nauczycieli religii Marię Wyszyńską i Annę Kuchowicz.


Słupca ma posła na sejm [kwiecień 19 2009]

Wojewódzka Komisja Wyborcza wyłoniła 43 autorów najlepszych prac, którzy zdobyli mandat posła XV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Posłowie wezmą udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży, które odbędzie się 1 czerwca 2009 roku w Warszawie. Wśród nagrodzonych na 6 pozycji znalazła się Paulina Nowak uczennica klasy III G Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy.

Paulina pod kierunkiem nauczycielki WoS-u M. Suszki-Golak napisała pracę ,,Co możemy jeszcze zrobić, żeby Polska była silna i bezpieczna? W jaki sposób demokracja wpływa na umocnienie pokoju na świecie? Jak ważne są dla pokoju prawa człowieka i wzajemny szacunek? Co ja mogę zrobić dla pokoju w świecie- czy mogę cokolwiek?’’.

Uczennica pisała m.in. ,, Myślę, że jako szesnastolatka samodzielnie bardzo dużo nie zdziałam. Jedynie swoją postawą będę miała szansę pokazać, jak powinno się żyć, a mianowicie przestrzegając prawa, pogłębiając wiedzę historyczną. To właśnie jej znajomość ma ustrzec nas przed powrotem dawnych reżimów. Zachęcając innych do czynienia tego samego mam możliwość zapobiegania mnożeniu się jednostek, których zła działalność odbija się na postępowaniu kolejnych obywateli. Nie można dopuścić, aby było to przyczyną stworzenia błędnego koła. Uczestniczę również w WOŚP, pracuję na rzecz samorządu klasowego i szkolnego, należę do koła PCK. Jednak patrząc przez inny pryzmat mogę stwierdzić, że najlepiej, gdy człowiek uczy się błędach. Świadczy o tym chociażby frekwencja wyborcza, która się zmniejsza z roku na rok. Uważam, że należy interesować się sprawami państwa, np. czytając gazety, zapoznając się z programami partii i w dorosłym życiu podczas wyborów dobrze zagłosować. Wszyscy ludzie decydują o władzy i są za nią odpowiedzialni. Może warto byłoby zwrócić uwagę na to jakie decyzje podejmujemy i starać się robić to rozważnie. Nie warto przyjmować postawy buntowniczej, oskarżając wszystkich wokół, lecz zastanowić się co ja źle robię i spróbować to naprawić. Większość rówieśników przyjmuję podobną postawę do mojej, aby pokój na świecie był trwały.


Talent, rzetelna praca i determinacja... [kwiecień 06 2009]

Talent, rzetelna praca i determinacja w dążeniu do celu stały się źródłem sukcesu uczennicy klasy III f, Aleksandry Frąckowiak, która pomyślnie przeszła przez wszystkie etapy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego i została jego laureatką. Dzięki temu Ola jest zwolniona z pierwszej części egzaminu gimnazjalnego, a uzyska za nią maksymalną ilość punktów.

Warto dodać, że uczennica naszego gimnazjum znalazła się w grupie dziewięciu laureatów. Podczas zmagań konkursowych pisała wypracowanie, analizę i interpretację wiersza "Ars poetica" Miłosza, esej interpretujący różne teksty oraz wreszcie w części ustnej odpowiadała na pytania dotyczące lektur z kanonu literatury polskiej i obcej, a także porównywała dwa teksty kultury: "Sąd Ostateczny" Memlinga z wierszem "U wrót doliny" Herberta.

To wielka radość i satysfakcja nie tylko dla samej uczennicy, ale również dla jej opiekuna p. Małgorzaty Skrzypczak, nauczycieli i rodziców.

Oli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Brawo Mateusz! [marzec 30 2009]

24 marca 2009 r. w Sali Ratuszowej w konińskim Ratuszu odbyło się rozstrzygnięcie XVII Konińskiego Konkursu Poetyckiego im. Bogusława Janiszewskiego „Poezja młoda – poezja nowa”.

Mateusz Nowakowski, uczeń kl. II Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy, w tegorocznej edycji konkursu otrzymał wyróżnienie, a jego wiersz „Exidus” znalazł się w tomiku poetyckim wydanym z tej okazji.

Mateuszowi gratulujemy poetyckiej wrażliwości i artystycznej duszy. Życzymy wielu sukcesów na tej niwie i nie tylko.
Pierwszy Dzień Wiosny [marzec 26 2009]

20 marca 2009 zgodnie z tradycją szkoły słupeccy gimnazjaliści na wesoło przywitali wiosnę. Uroczystość przygotował i koordynował Samorząd Uczniowski pod opieką p. K. Wilczewskiej i M. Rakowicza.

Na holu szkoły spotkali się uczniowie, by wziąć udział w występach swoich koleżanek i kolegów. Obowiązującym strojem w tym dniu nie był mundurek szkolny lecz bluzki, spodnie w kolorze zielonym i niebieskim. Każda z klas prezentowała dziesięciominutowy program artystyczny. Młodzież po raz kolejny zaskoczyła ciekawymi pomysłami i ukrytymi talentami. Na scenie królowały playbacki, ale nie zabrakło także profesjonalnego tańca, scenek kabaretowych. Największymi oklaskami nagrodzono satyryczne scenki przedstawiające nauczycieli, których zachowanie i cechy wspaniale dostrzega uczniowskie oko.

Uczniowie wiele pracy włożyli w przygotowanie stroju i opracowanie choreografii. Ponadto gimnazjaliści wzięli udział w konkursie sałatkowo–warzywnym. Przygotowali posiłki, które oceniała komisja w skład której wchodzili nauczyciele i uczniowie.

Młodzież świetnie się bawiła, klasy, które otrzymały najwięcej punktów za występ artystyczny oraz zdolności kulinarne, otrzymały dyplomy.


Stypendia naukowe [marzec 26 2009]

Imponująca średnia ocen, wzorowe zachowanie, aktywność w życiu szkoły oraz udział w konkursach przedmiotowych - to kryteria, jakie musi spełnić uczeń ubiegający się o stypendium naukowe Burmistrza Miasta Słupcy. Bez wątpienia, ta nagroda pieniężna za osiągnięcia w nauce, jest dla młodych ludzi motywacją do dalszej edukacji i rozwoju uzdolnień.

Burmistrz Michał Pyrzyk, za osiągnięcia w nauce w pierwszym semestrze 2008/2009, stypendium naukowym uhonorował: Aleksandrę Frąckowiak (średnia ocen 5,38), Katarzynę Staszewską (średnia ocen 5,23) oraz Maję Pawłowską (średnia ocen 5,23).

Dziewczęta aktywnie pracują na rzecz klasy i szkoły oraz uczestniczą w wielu konkursach. Aleksandra z powodzeniem sprawdzała swoją wiedzę w konkursach językowych (polskiego, angielskiego i niemieckiego) oraz geografii. W każdym z nich zakwalifikowała się do etapu rejonowego, a w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego doszła do finału. Nie sposób pominąć jej talentu plastycznego, czego dowodem jest udział w konkursach: „Tęcza”, „Katyń” czy „Prawa dziecka”. Występuje też w wielu szkolnych uroczystościach, prowadziła Dzień Papieski oraz akademię z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Katarzyna natomiast może pochwalić się udziałem w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego oraz Ogólnopolskich Konkursach Języka Angielskiego (FOX 2009) oraz niemieckiego (PSNJN). Reprezentuje także słupeckie gimnazjum w zawodach sportowych. Bogatą gamą osiągnięć sportowych ma Majka. Wygrała między innymi Powiatowy Turniej Gimnazjalistów oraz Mistrzostwa Rejonu Konińskiego Gimnazjalistów w Badmintonie. Śpiewa w zespole wokalnym „Gimnazjalne Ósemki”, pracuje w kole fotograficznym, bierze udział w konkursach: anglojęzycznym, matematycznym, geograficznym i spektaklach bożonarodzeniowych.

Gratulujemy!


"Pójdźcie za Mną a sprawię, że staniecie się rybakami ludzi" [marzec 22 2009]

13 marca 2009r. trzy uczennice z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy - Justyna Dolacińska z klasy 2f, Sylwia Cieślicka z klasy 2f i Patrycja Cieślicka z klasy 1f brały udział w Konkursie Biblijnym dotyczącym Ewangelii wg św. Marka "Pójdźcie za Mną a sprawię, że staniecie się rybakami ludzi" Mk 1,17 organizowanym przez Centrum Szkoleniowe WIEDZA w Koninie. W konkursie tym wzięło udział 60 uczestników z różnych gimnazjów. Do finału zakwalifikowało się sześć osób, w tym wszystkie uczennice z naszego gimnazjum.

W ostatecznych rozgrywkach bezkonkurencyjna okazała się Justyna Dolacińska zajmując 1 miejsce. Siostry Cieślickie zajęły ex aequo 4 miejsce. Opiekunem dziewcząt była p. Anna Kuchowicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.Ach, co to był za bal… [marzec 22 2009]

14 lutego uczniowie klas trzecich bawili się na balu gimnazjalnym, który zgodnie z tradycją rozpoczął się wspaniałym polonezem. Wcześniej wykonali dekoracje holu naszej szkoły, zamienionym na tę szczególną uroczystość w salę lodową. Były więc oryginalne sanie, jakby wyjęte ze znanej baśni Andersena i białe postaci . Tańczący przeglądali się w srebrzystych lustrach, rozwieszonych na ścianach.

Mimo lodowego wystroju zabawa była niezwykle gorąca. Bal ten z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego ważnego dla nas wydarzenia. Składamy serdeczne podziękowania naszym rodzicom, bez których nie byłoby tego balu. Dziękujemy też dyrekcji, naszym wychowawcom i wszystkim nauczycielom, którzy wspierali nas w przygotowaniach, a później bawili się razem z nami.


ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2008/2009 (semestr 1)
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka