Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie14 Listopad 2019 14:17
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

Egzamin gimnazjalny

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

Historia
Logo Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy przedstawia wizerunek nawiązujący do gimnazjum greckiego oraz barw narodowych, w które wpisany jest herb miasta Słupcy. W dolnej części umieszczona jest data powstania gimnazjum.

Publiczne Gimnazjum w Słupcy jako szkoła masowa zostało powołane uchwałą Rady Miasta Słupcy dnia 12.03.1999r. To nowy typ szkoły w zreformowanym systemie oświaty, w którym nauka trwa trzy lata.

W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika każdy uczeń ma możliwość systematycznego poszerzania wiedzy ze wszystkich przedmiotów nauczania oraz dodatkowo wprowadzonych ścieżek edukacyjnych: czytelniczej, ekologicznej, europejskiej, filozoficznej, regionalnej. Nauka odbywa się na jedną zmianę. Szkoła zapewnia młodzieży naukę dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Oferuje dostęp do technologii informatycznej i internetowej.

Atrakcją dla uczniów jest Uczniowski Klub Sportowy, który posiada sekcje piłki koszykowej i sekcje żeglarską. Jest organizatorem obozów letnich i zimowych cieszących się dużą popularnością.

Gimnazjum zapewnia możliwość rozwijania zainteresowań i zdolności w prowadzonych klubach i zajęciach pozalekcyjnych: Koło informatyczne, Koło taneczne, Klub Młodego Ekologa i Matematyka, Europejski Klub Wtajemniczonych, Koło teatralne "Orbita" to kilka z proponowanych u nas form spędzania czasu wolnego. Młodzież i nauczyciele chętnie uczestniczą w zajęciach rekreacyjnych takich jak rajdy rowerowe, biwaki integracyjne, wycieczki.

Bazę stanowi budynek, który powstał w 1965r. (Szkoła Podstawowa nr 2), rozbudowany w 1987r. a następnie zmodernizowany i wyremontowany w 1999r.

Szkoła posiada dwie pracownie informatyczne, 23 sale lekcyjne, z których 10 ma nowoczesne umeblowanie i wyposażenie, salę gimnastyczną, stołówkę, kuchnię.
Dysponujemy nowoczesnymi pracowniami komputerowymi oraz centrum multimedialnym.O Patronie

Hymn GimnazjumStrona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka