Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie20 Wrzesień 2019 18:22

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

Egzamin gimnazjalny

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

News
Miło jest być Świętym Mikołajami

Miło jest być Świętym Mikołajami

Z inicjatywy pani psycholog Marty Golimowskiej i Samorządu Szkolnego młodzież i nauczyciele naszego gimnazjum postanowili zostać Świętymi Mikołajami. Każda klasa i niektórzy nauczyciele ufundowali paczki, które znalazły się pod choinką dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy. Łącznie spełniły się marzenia 30 dzieci wyrażone w listach do Świętego Mikołaja.
Jako wyraz wdzięczności otrzymaliśmy pięknego anioła wykonanego przez dzieci i młodzież z SOSW.
Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie stałym elementem współpracy naszego gimnazjum i SOSW w Słupcy.

Admin dnia 21 grudzień 2011 12:51 · Drukuj
Konkurs na najładniejszą kartę i ozdobę świąteczną


Konkurs na najładniejszą kartę i ozdobę świąteczną.

Samorząd Uczniowski poprosił uzdolnionych plastycznie uczniów o wykonanie kartek i ozdób świątecznych, które staną się bożonarodzeniowymi niespodziankami dla przyjaciół naszej szkoły. Na konkurs wykonano kilkadziesiąt kartek i kilka stroików i ozdób choinkowych.

Laureaci konkursu "Kartka świąteczna"
I m. Kinga Kaczmarek 2g
II m. Zuzanna Filipczak 2c
III m. Karolina Dudzińska 1c
wyróżnienie Marta Wolnicka 2d

Ozdoby świąteczne
wyróżnienia
Agnieszka Chwiłowicz, Olga Śleziona 1f
Klaudia Stachowska, Karolina Dudzińska 1c
Admin dnia 21 grudzień 2011 12:44 · Drukuj
Zwierzętom życzymy smacznegoZwierzętom życzymy smacznego


Po raz kolejny przed Świętami pamiętaliśmy o psach, które los skazał na pobyt w Schronisku dla Zwierząt w Katarzynowie. Młodzież gimnazjum na apel Samorządu Szkolnego zebrała łącznie 200 kg karmy. Mamy nadzieję, że psy będą miały dzięki nam kilka radośniejszych zimowych tygodni.


Admin dnia 21 grudzień 2011 12:38 · Drukuj
Zielona ściana
„Zielona ściana”

Jedną z nowych akcji Samorządu Uczniowskiego jest ozdabianie kwiatami doniczkowymi niektórych szkolnych korytarzy. Uczniowie oprócz kwiatów także przynieśli kwietniki, które po niewielkich renowacjach stały się trwałą zieloną ozdobą pustych do tej pory ścian.

Admin dnia 21 grudzień 2011 12:31 · Drukuj
Oskarżyli Papierosa

Oskarżyli Papierosa – Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia

W sposób niekonwencjonalny uczniowie klasy I g Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy przypomnieli społeczności szkolnej o Światowym Dniu Rzucania Palenia przygotowując inscenizację w formie Rozprawy sądowej nad papierosem. W dramie udział wzięli uczniowie klas I, II, III wraz z wychowawcami, Dyrekcją oraz pracownikami administracji szkoły. Ta forma inscenizacji – po raz pierwszy zaprezentowana społeczności szkolnej 25 listopada br - została przyjęta z dużym zainteresowaniem przez swoich odbiorców.
Admin dnia 11 grudzień 2011 21:04
Czytaj więcej · 1362 Czytań · Drukuj
W Berlinie

ZDOBYLIŚMY BERLIN, POKŁONILIŚMY SIĘ BOGINI ISZTAR…

W piątek 2.12.11r. uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy podziwiali zabytki Berlina, m. in. Aleksanderplatz, Bramę Brandenburską, Kolumnę Zwycięstwa, Kościół Pamięci. Odwiedzili też Muzeum Techniki. W Muzeum Pergameńskim pokłonili się bogini Isztar i mieli okazję ,,spojrzeć w przepaść historii”- wszak niektóre obiekty muzealne pochodziły sprzed prawie 2 500 lat p.n.e.(podobne eksponaty ze starożytności można oglądać w Egipcie, Grecji i Rzymie). Byli tacy wśród uczestników, którzy marzyli o odwiedzeniu ,,świątyni współczesnych” Mc Donalda- co im ułatwił padający deszcz ( a może to spełnienie ich próśb przez boginię Isztar?).
Na zakończenie berlińskiej przygody spacerowaliśmy po wielkim kiermaszu adwentowym. Słuchając kolęd, oglądając zachwycające świąteczne dekoracje, kosztując tamtejszych przysmaków (furorę zrobiły jabłka w czekoladzie i lukrze), poczuliśmy atmosferę świąt…
Uczestnikami opiekowali się: p. Wiesława Matuszewska, p. Monika Górska, p. Joanna Sapikowska, p. Henryk Szurek.
Admin dnia 08 grudzień 2011 16:38 · Drukuj
Konkurs „Zrób test na HIV”


Konkurs pod hasłem „Zrób test na HIV”

24 listopada 2011 r. w Poznaniu miało miejsce podsumowanie konkursu na wykonanie pracy dotyczącej profilaktyki HIV/AIDS pod hasłem „Zrób test na HIV”.
Zadanie polegało na przygotowaniu przez uczniów tematycznej ulotki skierowanej do młodych ludzi, zachęcającej do zrobienia testu w kierunku HIV.

Uczeń naszego gimnazjum Wojciech Bartkowiak zajął w tym konkursie III miejsce w województwie. Wykonana przez niego ulotka spełniła wszystkie wymagania; była przejrzysta, czytelna i atrakcyjna wizualnie.
Admin dnia 08 grudzień 2011 16:31
Czytaj więcej · 1257 Czytań · Drukuj
Tydzień Chleba

„Tydzień Chleba na Zakwasie w Szkole 2011”

W dniach 10-16 października 2011r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy prowadził kampanię „Tydzień Chleba na Zakwasie w Szkole 2011” organizowaną już po raz trzeci przez fundację Dobre Życie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Rolnictwa. Kampania, która miała na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie wypiekanego tradycyjnymi metodami, obejmowała różnorodne działania.

W poniedziałek, 10 X 2011r., na korytarzach gimnazjum zostały rozwieszone informacje i ciekawostki na temat chleba pod wspólnym hasłem: „Co wiemy o chlebie?”. Uczniowie mogli m.in. poznać tradycje i przysłowia związane z chlebem przygotowane przez sekcję informatyczną SU.
Admin dnia 06 listopad 2011 11:29
Czytaj więcej · 1459 Czytań · Drukuj
Dzień KEN 2011


"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".

Jak co roku 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystej akademii obecni byli: ksiądz Józef Warga, wiceburmistrz miasta Tomasz Garsztka, radni Rady Miasta: Elżbieta Kapturska i Edward Grajek, Bogdan Kowalski zastępca komendanta KPPSP w Słupcy, Marlena Kukawka z Komendy Powiatowej Policji, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Dybała-Kamińska, sekretarz rady rodziców Krzysztof Raczyński. Na uroczystość przybyli także emerytowani pracownicy szkoły, wśród których obecna była dyrektor Maria Smuszkiewicz.

Dyrektor Maria Żarnecka w krótkim przemówieniu przypomniała o wielkiej odpowiedzialności i niebagatelnej roli szkoły i nauczycieli w rozwoju młodych ludzi. Pracownicy szkoły zostali obsypani najlepszymi życzeniami przez przybyłych gości.
Admin dnia 19 październik 2011 15:10
Czytaj więcej · 2721 Czytań · Drukuj
Wycieczka do Warszawy


PODRÓŻ W CZASY BOHATERSTWA I GROZY


Uczniowie klas pierwszych a, g, c Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy spędzili 7 października 2011 r. jeden bardzo obfitujący we wrażenia dzień w Warszawie. Było to możliwe dzięki temu, że Urząd Miasta Słupcy za sponsorował im wyjazd do stolicy. Miasto powitało ich promieniami słońca, więc spacer po nim i oglądanie zabytków odbywały się w miłej atmosferze – a pamiątkowe zdjęcia są bardzo udane. Wrażenie na uczestnikach zrobił stadion narodowy przygotowywany na Euro 2012. Na pewno jednak najwięcej przeżyć i informacji, które zostaną wykorzystane na lekcjach języka polskiego i historii, dostarczył pobyt w Muzeum Powstania Warszawskiego. O zainteresowaniu i towarzyszących emocjach świadczą fotografie wykonane w obiekcie. Wszyscy wręcz chłonęli niezwykłą atmosferę emanującą z każdego zakątka tego mistycznego miejsca…Niełatwo było wrócić do rzeczywistości.
Admin dnia 19 październik 2011 12:53
Czytaj więcej · 1479 Czytań · Drukuj
Ślubowanie klas pierwszych 2011


„Ja, uczeń klasy pierwszej…”


Zgodnie z tradycją Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy 30 września 2011 r. uczniowie klas pierwszych w obecności dyrekcji, zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie.

Uroczystość otworzyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Pani dyrektor Maria Żarnecka powitała zaproszonych gości i oczywiście 141 uczniów klas pierwszych.

W przemówieniu podkreśliła doniosłość uroczystości, najmłodszym uczniom gimnazjum życzyła wytrwałości oraz samych sukcesów w nauce.

Admin dnia 10 październik 2011 17:24
Czytaj więcej · 1478 Czytań · Drukuj

Strona 35 z 36 << < 32 33 34 35 36 >
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka