Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie · Terminarz PS18 Lipiec 2018 03:05

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki
Terminarz PS

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

News
Lekcja chemii Orlen
Wiadomości
Lekcja chemii Orlen

Dnia 23.10.2012. roku klasa I b i I f w ramach projektu „Orlen School Projekt”, wzięła udział w pokazowej lekcji chemii na temat ropy naftowej. Uczniowie dowiedzieli się o genezie ropy, jej występowaniu i szerokim zastosowaniu. Prowadzący przygotowali przedmioty codziennego użytku, wyprodukowanie których bez udziału ropy naftowej nie byłoby możliwe. Obserwowanym doświadczeniem był proces destylacji. Uczestniczący w lekcji byli bardzo dobrze przygotowani do teoretycznego wyjaśnienia istoty procesu, a na pokazie mogli zobaczyć od strony praktycznej na czym polega rozdzielenie cieczy. Firma Orlen przygotowała ciekawe nagrody dla aktywnych uczniów.

Monika Antosik - Średzińska

Admin dnia 29 październik 2012 23:33 · Drukuj
„Zesłani na Sybir”

„Zesłani na Sybir”

Cyceron powiedział, że Historia to – świadek czasu, światło prawdy, świadek pamięci, nauczycielka życia, zwiastunka przyszłości”. Gdy zapominamy o swojej przeszłości, to przyszłość zapomni o nas. W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy pamięta się o historii i postaciach ją tworzących, dlatego często uczniowie mają możliwość spotykać się z ludźmi, którzy tworzyli historię naszego miasta. W dniu 21 września w bibliotece szkolnej w ramach obchodów Dnia Sybiraka przygotowano wystawę pod hasłem „Zesłani na Sybir”. Panie Maria Brzezińska i Ewa Kistela przybliżyły młodzieży klas trzecich warunki życia polskich jeńców na Syberii ich wspomnienia i pamiątki z tego trudnego okresu.


Admin dnia 24 październik 2012 14:39
Czytaj więcej · 1737 Czytań · Drukuj
OTWIERAMY DRZWI PRZYSZŁOŚCI
Wiadomości
OTWIERAMY DRZWI PRZYSZŁOŚCI

Pochodzą z małych miejscowości i choć kończyli gimnazja z najwyższymi stopniami, sytuacja materialna utrudniałaby im kontynuację nauki. A przecież ze swoją talentem i pasją zasługują na miejsce w najlepszych szkołach. Stąd pomysł Banku BGŻ na wsparcie takich wybitnych młodych ludzi.

Klasa BGŻ to autorski program stypendialny zapewniający absolwentom gimnazjów nauke w renomowanych liceach ogólnokształcących w 5 miastach akademickich - Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni i Szczecinie.

Zobacz stronę programu

Admin dnia 10 październik 2012 11:16
Czytaj więcej · 1045 Czytań · Drukuj
ŚLUBOWANIE W GIMNAZJUM

ŚLUBOWANIE W GIMNAZJUM

Jak co roku w ostatni piątek września (w dniu 28.09.2012) w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy odbyło się ślubowanie klas I.
Podczas uroczystości najmłodsi gimnazjaliści musieli wykazać się wieloma umiejętnościami, by sprostać wysokim wymaganiom i zostać przyjętymi do grona pełnoprawnych uczniów szkoły. Specjalne jury sprawdzało wiedzę ogólną uczniów, ich umiejętności plastyczne, sportowe i aktorskie. Uczniowie różnymi technikami wykonywali portret patrona szkoły, rzucali piłeczkami do celu, w formie pantomimy przedstawiali znane i mniej znane polskie przysłowia, a także musieli wykazać się wiedzą dotyczącą nowej szkoły, jej zadań statutowych, znajomością nauczycieli, zajęć pozalekcyjnych itp. Po tej dowcipnej, ale i pouczającej prezentacji klas, na ręce pani dyrektor Marii Żarneckiej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, że będą „aktywnie zdobywać wiedzę, dbać o kulturę zachowania i kulturę języka, być odpowiedzialnym za swoje słowa i czyny, dbać o środowisko naturalne i kształtować swój charakter, by stać się wartościowym człowiekiem i dobrym Polakiem”. Po tym uroczystym przyrzeczeniu wszyscy zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.
Swoją obecnością zaszczycili nas: przewodniczący Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Rady Miasta Słupcy - pan Roman Maruszczak, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Dybała-Kamińska, rodzice uczniów.
Nad całością akademii czuwali: pani Kamila Kanicka, Henryka Hanc, Wioletta Adamczewska Piotr Królikiewicz i wszyscy wychowawcy klas I.

Admin dnia 02 październik 2012 19:43 · Drukuj
Rowerem po zdrowie

Nowy projekt w gimnazjum

Od września tego roku szkolnego uczniowie słupeckiego gimnazjum będą uczestniczyć w nowym projekcje pt: „ Rowerem po zdrowie”
Projekt współfinansowany jest ze środków pozyskanych przez szkołę w wyniku udziału w konkursie „ Fundusz małych grantów 2012r” pod patronatem Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.
Projekt zakłada propagowanie bezpiecznej jazdy rowerem jako środka transportu zarówno w drodze do szkoły, jak i rekreacyjnie. Projekt będzie obejmował uczniów klas I-III gimnazjum.
W trakcie trwania projektu uczniowie poznają jak powinien być prawidłowo wyposażony rower, w jaki sposób należy o niego dbać, konserwować, regulować, na co zwracać uwagę aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym, wygodę i dobre samopoczucie rowerzysty. Uczniowie podczas lekcji wychowawczych, techniki, informatyki, plastyki i zajęć pozalekcyjnych wykonają wiele zadań. Przygotują ulotki, wezmą udział w konkursie plastycznym „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” opracują folder promujący ścieżki rowerowe na terenie miasta i okolic Słupcy.
W związku ze zmianami w przepisach ruchu drogowego uczniowie zapoznani zostaną z „Kodeksem Rowerzysty”, wezmą udział w prelekcjach dot. pierwszej pomocy przed medycznej
Na zakończenie cyklu zajęć zorganizowany zostanie rodzinny festyn rowerowy pod hasłem „ Komu w drogę temu rower”, którego głównym założeniem będzie propagowanie rodzinnej i wspólnej, bezpiecznej, rekreacyjnej jazdy rowerowej.
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że udział gimnazjalistów w tym projekcie przyniesie wymierne efekty poprzez poprawę bezpieczeństwa drogowego naszych uczniów
Admin dnia 09 wrzesień 2012 19:21 · Drukuj
„Czas na zdrowie”

Ogólnopolski projekt „Czas na zdrowie” - zakończony sukcesem.

W ubiegłym roku szkolnym grupa uczniów klasy If słupeckiego gimnazjum
Dominika Świerczek, Katarzyna Górczyńska, Iga Wójcicka, Monika Lewandowska, Agnieszka Chwiłowicz, Alicja Wysocka, Zuzanna Dranikowska, Jonasz Ansion, Wiktor Kędzia, Mikołaj Śmigielski pod opieką p. Waldemara Flisiaka przystapiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”
Ideą projektu „Czasu na zdrowie” było upowszechnienie wśród rówieśników wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia.( w tym zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej).
Jednym z zadań konkursowych było zorganizowanie planowanego wydarzenia w środowisku szkolnym, jak również wśród rodziców uczniów oraz lokalnej społeczności.
Zwieńczeniem realizacji projektu „Czas na zdrowie” był festyn zdrowia pod hasłem „Odżywiaj się zdrowo, żyj na sportowo”, który odbył się 01.06.2012 r. na terenie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
BOŚ pomysłodawca tego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego bardzo wysoko ocenił starania „Zdrowej Dziesiątki” słupeckiego gimnazjum i uplasował ją ostatecznie na piątym miejscu pośród wszystkich uczestniczących w projekcie polskich gimnazjów. Gratulujemy.
Admin dnia 09 wrzesień 2012 19:12 · Drukuj
Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

Dobiegł czas beztroskich wakacji. Po 2-miesięcznej przerwie nadszedł czas powrotu do szkoły, aby rozpocząć nowy rok szkolny 2012/2013.
Na uroczystej inauguracji roku szkolnego klas I obecny był pan Tomasz Garsztka wiceburmistrz miasta, który zwracając się do uczniów, życzył im realizacji wszystkich ambitnych planów i zamierzeń i oczywiście dobrego samopoczucia w nowej szkole.

Dyrektor szkoły pani Maria Żarnecka w swoim przemówieniu gorąco powitała wszystkich uczniów i wyraziła przekonanie, że bieżący rok szkolny stworzy doskonałą okazję każdemu uczniowi do urzeczywistnienia własnych planów i marzeń. Oczywiście dodała, że przede wszystkim od wysiłku i zaangażowania w pracę zależy w jakim stopniu uczniowie wykorzystają kolejną szansę odniesienia sukcesów i sprostania ambitnym zamierzeniom umieszczonym w planie pracy szkoły a wychodzącym naprzeciw wyzwaniom współcześnie powstającego społeczeństwa opartego na informacji i komunikacji cyfrowej.
Admin dnia 09 wrzesień 2012 18:38
Czytaj więcej · 1055 Czytań · Drukuj
Rocznica wybuchu II wojny światowej

Rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września to w najnowszej historii Polski data niezwykle ważna, bo odnosząca się do wybuchu II wojny światowej. Co roku to ważne wydarzenie historyczne łączy się jednak
z rozpoczęciem roku szkolnego dla wszystkich uczniów. W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy w bieżącym roku szkolnym nie mogło również zabraknąć odniesienia do tego tragicznego dla Polaków wydarzenia. Od pierwszych dni po rozpoczęciu roku szkolnego młodzież gimnazjum mogła oglądać na holu wystawę poświęconą kampanii wrześniowej i uczestniczyć w pogadankach prowadzonych na lekcjach wychowawczych.

Admin dnia 06 wrzesień 2012 20:43 · Drukuj
Konkurs na zakończenie I edycji projektu „Uniwersytet Gimnazjalisty”

Konkurs na zakończenie I edycji projektu „Uniwersytet Gimnazjalisty”

Dnia 20 czerwca 2012 r. w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie na zakończenie I edycji projektu „Uniwersytet Gimnazjalisty” przeprowadzono międzyszkolny konkurs wiedzy. Organizatorem konkursu była Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie. Zgodnie z przyjętymi założeniami do konkursu mogły przystąpić po trzy osoby z każdej grupy szkoleniowej. Uczniowie - uczestnicy projektu biorący udział w konkursie musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu: nauk matematyczno-przyrodniczych, języka angielskiego, ICT oraz przedsiębiorczości. Ponadto, przy okazji, wyłoniono zwycięzców wcześniej ogłoszonego konkursu fotograficznego.
Admin dnia 01 lipiec 2012 14:23
Czytaj więcej · 1088 Czytań · Drukuj
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
22.06.2012r.

Dnia 22 czerwca 2012r. w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy odbył się
I Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany w ramach Dnia Języków Obcych.
W festiwalu udział wzięło 5 wokalistów, którzy zaprezentowali swoje interpretacje znanych utworów.
Byli to:
Antonina Byczkowska kl.3f
Natasza Krajewska kl.3b
Sara Ortac kl.3f
Dominika Robak kl.2e
Tomasz Dominiak kl.3c

Wszyscy uczestnicy wykonali utwory w języku angielskim i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Każdy z wykonawców otrzyma również w dniu zakończenia roku szkolnego pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Admin dnia 01 lipiec 2012 14:16
Czytaj więcej · 824 Czytań · Drukuj
Uroczystości Dnia Absolwenta 2012

Uroczystości Dnia Absolwenta 2012


Cisza korytarzy, milczenie dzwonka
Spokój tam, gdzie gwar i śpiew
Wsłuchaj się raz jeszcze,
Nie pytaj, jak będzie….zostanie wspomnienie.
Nie obawiaj się…. idź w dorosłe życie, już czas.


Tymi słowami pani dyrektor Maria Żarnecka rozpoczęła podżeganie tegorocznych absolwentów – uczniów klas III. Na początku swego wystąpienia powitała przybyłych gości w osobach pana burmistrza Słupcy – Michała Pyrzyka, przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Szymkowiaka, przewodniczącego Komisji Oświaty – pana Romana Maruszczaka, radnego miasta Edwarda Grajka, przewodniczącej Rady Rodziców Agnieszce Dybale-Kamińskiej, dyrektora MDK Jarosława Dębskiego, mjr-a Antoniego Antkiewicza – z-ca komendanta WKU w Koninie oraz oficera wydziału Rekrutacji Sylwina Donarta. Powitała także przybyłych rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od bardzo miłego akcentu, a mianowicie od wręczenia aktu mianowania na pierwszy stopień oficerski dla pana Krzysztofa Dropa, postanowienie odczytał i przekazał p. major Antoni Antkiewicz i kapitan Sylwin Donart z WKU Konin.

Po ślubowaniu absolwentów, przekazaniu sztandaru, pani dyrektor dokonała podsumowania trzech lat nauki. W tym roku mury naszej szkoły opuściło 160 absolwentów, a odbiera świadectwa ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem odebrało 19 uczniów.

Admin dnia 29 czerwiec 2012 18:41
Czytaj więcej · 1210 Czytań · Drukuj

Strona 31 z 35 << < 28 29 30 31 32 33 34 > >>
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka