Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie16 Październik 2017 23:53

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

Kącik językowy

Kącik zdrowia

News
Adwentowe światło

„Adwentowe światło”

22 grudnia 2016 roku młodzież naszego gimnazjum świętowała wigilię Bożego Narodzenia. Każda klasa pod opieką swojego wychowawcy przygotowywała kolację i dzieliła się opłatkiem. Następnie brała udział w jasełkach szkolnych, które wystawione zostały na holu szkolnym.
Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe pobudzało do refleksji nad tajemnicą i sensem świętowania. Niejednokrotnie zapatrzeni w siebie, zapominamy, że Chrystus obecny jest wszędzie tam gdzie jest człowiek. Świętowanie Jego Narodzin było okazją do goszczenia Go w naszych sercach, zauważyliśmy Go w ludziach potrzebujących pomocy, a nawet tych, którzy już są wśród nas nieobecni.
Całość uświetnił gimnazjalny chór mieszany wokalno – instrumentalny, który wykonał najpiękniejsze, polskie kolędy.
Podczas spotkania na holu szkolnym Samorząd Szkolny przeprowadził dwa konkursy. Oceniany był najpiękniej wystrojony stół wigilijny oraz zaangażowanie klas w śpiew kolęd.
Wigilijne spotkanie przygotowały panie: Maria Wyszyńska, Izabela Michalak, Joanna Zastawa i Sylwia Nowicka.

Admin dnia 20 styczeń 2017 12:26 · Czytaj więcej · 326 Czytań · Drukuj
Florystyka

Już po raz drugi w tym roku, 12 grudnia br.. na zaproszenie Klubu Młodego Architekta (opiekun Maria Wyszyńska), w naszym gimnazjum gościła Pani Małgorzata Kwapich, florystyka i właścicielka pracowni florystycznej „Pasja i Styl”. Pani Małgosia uczyła nas komponowania dekoracji świątecznych - bożonarodzeniowych. Licząca około 20 osób grupa zapoznawała się z tajnikami zawodu florysty oraz miała okazję do samodzielnego wykonania pracami, które przyozdobiły niejeden, rodzinny stół wigilijny.
Pani Małgosiu po raz kolejny, bardzo dziękujemy i zapraszamyAdmin dnia 02 styczeń 2017 19:36 · Drukuj
Zakończenie projektu "Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju"

Zakończenie projektu "Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju"

5 grudnia br. odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu "Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju". Nadszedł czas podsumowania. Ogółem odbyło się 8 dwugodzinnych spotkań, w którym uczestniczyło 15 uczniów, nie wliczając 2 uczniów-wolontariuszy. Uczestnicy projektu zapoznali się językiem programowania C++ rozwijając przy tym wiedzę z przedmiotów ścisłych takich jak matematyka i fizyka. Wszyscy uczestnicy projektu zdeklarowali chęć kontynuowania działań projektowych. Jednym z planów jest wyjście z projektem do uczniów szkół podstawowych, aby zarazić ich pasją programowania.
Admin dnia 19 grudzień 2016 16:07
Czytaj więcej · 362 Czytań · Drukuj
Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

W grudniu Samorząd Uczniowski zakończył akcję zbiórki karmy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Katarzynowie. Uczniowie zebrali 184 kg karmy dla „podopiecznych” schroniska. Dziękujemy za udział w akcji , gratulujemy klasie III b, która przekazała 38 kg karmy dla zwierząt oraz klasie I a – 31 kg. Opiekunowie bezdomnych psów i kotów w Katarzynowie z wielką radością przyjęli darowiznę słupeckich gimnazjalistów.
Admin dnia 19 grudzień 2016 16:02 · Drukuj
POLSKIE SERCE

POLSKIE SERCE

Uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy wzięli udział w akcji POLSKIE SERCE – KONWÓJ WOLNOŚCI z pomocą humanitarną dla Aleppo. Samorząd Uczniowski zwrócił się
z prośbą do młodzieży o podarowanie dzieciom z Aleppo maskotek. Gimnazjaliści zebrali
279 kolorowych pluszaków. Szczególne podziękowania i gratulacje należą się uczniom klasy I D, którzy cierpiącym dzieciom przekazali 142 przytulanki.


Admin dnia 19 grudzień 2016 15:57 · Drukuj
UCZNIOWIE NA CIEKAWEJ LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W JUMP ARENIE W POZNANIU

UCZNIOWIE NA CIEKAWEJ LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W JUMP ARENIE W POZNANIU

Po raz kolejny już uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w bardzo oryginalnej lekcji wychowania fizycznego. Tym razem uczniowie klasy II a i III f udali się do parku trampolin w Poznaniu. Celem wyjazdu było propagowanie kultury fizycznej poprzez dobrą zabawę i spędzenie czasu z rówieśnikami w aktywny, atrakcyjny sposób. W Jump Arenie pod okiem instruktora młodzież wraz z nauczycielami wf wzięła udział w profesjonalnej rozgrzewce, po czym doskonaliła swoją sprawność na 50 różnorodnych trampolinach, ścieżkach akrobatycznych oraz basenach z gąbkami.
Admin dnia 07 grudzień 2016 19:18
Czytaj więcej · 424 Czytań · Drukuj
Andrzejki

Gimnazjalne wróżby w wieczór andrzejkowy

25 listopada 2016 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów gimnazjum dyskotekę andrzejkową. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Uczennice: Aleksandra Widerowska, Beata Tuczyńska, Michalina Szustakiewicz, Maja Klajewska, Patrycja Roszak, Zuzanna Sikorska, Wiktoria Janus, Monkia Hyża i Wiktoria Ziarniak przygotowały ciekawy wachlarz andrzejkowych przepowiedni i wspólnych zabaw,
które uatrakcyjniły spotkanie gimnazjalistów. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego „lania” wosku. Nad oprawą muzyczną wieczoru andrzejkowego czuwali: Jakub Przesmycki
i Maciej Śmiechowski.
Wszystkim organizatorom i uczestnikom zabawy serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie SU


Admin dnia 30 listopad 2016 21:41 · Drukuj
„Roztańczone przerwy” w naszej szkole!!!

„Roztańczone przerwy” w naszej szkole!!!

Taniec to wspaniała forma rozrywki i zarazem forma ruchowa. To też wspaniały sposób na stres, dobre samopoczucie, radość, odprężenie umysłu, relaks i równocześnie aktywna forma spędzania wolnego czasu.
Najbardziej roztańczone uczennice naszego gimnazjum proponują na długich przerwach Zumbę. Okazuje się , że przerwy te cieszą się co raz większym zainteresowaniem, tańczą dziewczęta i coraz więcej chłopców klas I, II i III (wspaniała integracja) . Życzymy odwagi wszystkim uczniom i zapraszamy na najbliższą „roztańczoną przerwę” już 7 grudnia.
Szczegółowych informacji udziela pani Joanna Zastawa.
Zapraszamy !!!

Admin dnia 28 listopad 2016 19:16 · Drukuj
Młodzieżowa Rada Miasta

Młodzieżowa Rada Miasta

Po raz trzeci w dniu 27 października 2016 r. odbyły się w naszej szkole wybory przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta. Spośród 9 kandydatów młodzież gimnazjum wybierała 4 radnych. Wcześniej kandydaci rozwieszali plakaty z indywidualnymi programami wyborczymi oraz prowadzili szereg rozmów z kolegami i koleżankami.

Największą liczbę głosów otrzymali:
Borowski Michał – kl. I a
Górny Marcin – kl. I d
Śmiechowski Maciej – kl. III f
Wojtczak Julia – kl. III f
.

Admin dnia 28 listopad 2016 19:13
Czytaj więcej · 278 Czytań · Drukuj
Kurs pierwszej pomocy


Kurs pierwszej pomocy

W dniu 18.11.2016 r. uczniowie klas I i II Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy przeszli kurs udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzili strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Słupcy, panowie: Łukasz Maciaszek, Michał Durlak oraz Tomasz Rogociński. Strażacy przygotowali bardzo ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak mają reagować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu człowieka, poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, a także mieli możliwość praktycznej nauki przeprowadzania resuscytacji.
Serdecznie dziękujemy strażakom, którzy odwiedzili naszą szkołę i podzielili się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, a także Komendantowi Powiatowemu PSP w Słupcy, p. Rafałowi Chmielowi i Zastępcy Dowódcy JRG PSP, p. Mariuszowi Paweli za pomoc w zorganizowaniu tych zajęć.


Admin dnia 28 listopad 2016 19:13 · Drukuj
BIEG NIEPODLEGŁOŚCI NASZYCH UCZNIÓW NA ŁĘŻEC

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI NASZYCH UCZNIÓW NA ŁĘŻEC

W przeddzień Święta Niepodległości – 10 listopada – kolejny już raz odbył się organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy – Bieg Niepodległości. Udział w nim wzięły szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne ze Słupcy i Strzałkowa. Uczniowie klasy 3A wraz z nauczycielami wychowania fizycznego z flagami w dłoniach, przebiegli ok 1,5 km. Metą biegu była ulica Były Obóz, dawna granica zaborów. Tutaj ważne słowa historii skierował do młodzieży Burmistrz Miasta Słupcy Michał Pyrzyk, krótką modlitwę ze słowem do młodzieży z wyjaśnieniem celu spotkania przeprowadził w niezwykle ciekawy sposób ks. Krzysztof Szkopek.

Admin dnia 28 listopad 2016 19:10
Czytaj więcej · 369 Czytań · Drukuj

Strona 4 z 31 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka