Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie16 Październik 2017 23:48

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

Kącik językowy

Kącik zdrowia

News
Święto Konstytucji

To ten nieszczęsny nierząd, to sejmików zrywanie,
Kraj zgubiło,ściągnęło obce panowanie.
Te zaborów te srogich klęsk naszych przyczyną.
I my sami byliśmy nieszczęść naszych winą.
Gnijąc w zbytkach,lenistwie i biesiad zwyczaju.
Myśleliśmy o sobie, a nigdy o kraju.

J. U. Niemcewicz

28 kwietnia 2017r. na godzinach wychowawczych klas I, II i III młodzi aktorzy z koła teatralnego Orbita zaprezentowali spektakl teatralny pt.,,Nasze spojrzenie na konstytucję”.
Pragnęli w ten sposób przybliżyć społeczności gimnazjum odległe i jednocześnie ważne czasy stanisławowskie. Melodyjne menuety i barwne żupany podkreślały obraz epoki oświecenia.
Admin dnia 08 maj 2017 20:53 · Czytaj więcej · 201 Czytań · Drukuj
Miejskie obchody Święta Konstytucji

Miejskie obchody Święta Konstytucji

Młodzież Gimnazjum im M. Kopernika czynnie włączyła się w obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Blisko 50 osobowa grupa uczniów, na którą złożyły się przedstawiciele każdej klasy, uczestniczyła we mszy św. w kościele pw. św. Wawrzyńca, a następnie w okolicznościowej uroczystości pod pomnikiem na słupeckim Rynku. Uczniowie naszej szkoły są też członkami orkiestry OSP i zespołu mażoretek, które uświetniły miejskie obchody Święta Konstytucji. Nasze Gimnazjum wystawiło również poczet sztandarowy, a wiązanki pod Pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny złożyli: w imieniu społeczności szkoły dyrektor Maria Żarnecka, a w imieniu Młodzieżowej Rady Miasta uczniowie Julia Wojtczak i Maciej Śmiechowski.
Admin dnia 04 maj 2017 21:09 · Drukuj
Awans Słupeckiego Gimnazjum

Awans Słupeckiego Gimnazjum do Mistrzostw Rejonu w Streetballu.

W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Zagórowie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Streetballu.
Do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn, 5 męskich i 4 żeńskie. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy reprezentowały 4 drużyny.
Dziewczęta Słupca I : Maja Kołodziejska, Katarzyna Brzezińska, Dominika Kryszak i Kinga Biadasz.
Dziewczęta Słupca II: Roksana Kapturska, Zuzanna Orchowska, Natasza Kolańska i Patrycja Roszak
Chłopcy I: Kacper Rogowicz, Arkadiusz Szygenda i Hubert Rogowski
Chłopcy II: Mateusz Andrzejewski, Wojciech Monterial i Jakub Białczyk
Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym.

Admin dnia 04 maj 2017 21:07
Czytaj więcej · 142 Czytań · Drukuj
Gimnazjaliści na Targach Edukacyjnych

Gimnazjaliści na Targach Edukacyjnych

24 marca br. blisko pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów klas trzecich naszego gimnazjum w ramach zajęć doradztwa zawodowego udała się do Poznania na zorganizowane tam po raz kolejny Targi Edukacyjne.
Jednym z najciekawszych punktów programu był udział naszej grupy w prezentacji „Dlaczego warto studiować w Anglii?”, w czasie której studenci jednej z podlondyńskich uczelni w języku angielskim prezentowali możliwości i zalety studiowania w tym kraju. Uczniowie gimnazjum mieli możliwość nie tylko poznać zasady i warunki tych studiów, ale przede wszystkim porozmawiać po angielsku i uświadomić sobie, że znajomość języka na dobrym poziomie to obecnie jeden z podstawowych warunków funkcjonowania we współczesnej Europie.
Admin dnia 04 maj 2017 21:05
Czytaj więcej · 148 Czytań · Drukuj
Dzień wiosny 2017

Dzień Wiosny w barwach Ziemi -
„Las rośnie wolno, a umiera zbyt szybko”

Uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy 27 kwietnia 2017 r. obchodzili Dzień Wiosny. Zgodnie z tradycją szkoły głównym wydarzeniem tego dnia był udział uczniów w IV Grze terenowej. Konkurencje przygotowane przez Samorząd Uczniowski związane były z Dniem Ziemi, Dniem Języków Obcych , ponadto młodzież włączyła się w ogólnopolską akcję promującą czytanie. Gimnazjaliści, między innymi, musieli sprostać następującym zadaniom: wykazać się wiedzą z zakresu ochrony środowiska, wykonać pracę plastyczną „Barwy Ziemi”, rozwiązać test, krzyżówki w języku angielskim i języku niemieckim. W Parku Miejskim w ramach realizacji zadania „Jak nie czytam, jak czytam” młodzież oddała się lekturze książek wybranych przez siebie. Różnorodność konkurencji pozwoliła uczniom zaprezentować swoje zdolności plastyczne, taneczne, wokalne i sportowe.
Admin dnia 04 maj 2017 20:03
Czytaj więcej · 204 Czytań · Drukuj
Publikacja MSWiA "Biało-Czerwona"

Poradnik „Biało-Czerwona” czyli jak czcić barwy narodowe - wydanie rozszerzone (MSWIA)

90 lat temu minister spraw wewnętrznych Sławoj Składkowski wydał okólnik, w którym ogłoszono pieśń „Jeszcze Polska nie zginęła” z 1797 r. hymnem Polski. Z tej okazji podczas uroczystości w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, minister Mariusz Błaszczak przekazał wydaną przez MSWiA publikację pt. „Biało-Czerwona” wojewodom, samorządowcom, komendantom służb podległych resortowi spraw wewnętrznych i administracji, a także słuchaczom Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Autorem publikacji jest Alfred Znamierowski ekspert w dziedzinie weksylologii, członek Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA.

Publikacja MSWiA w przystępny sposób objaśnia wiele pojęć i różnic w nazwach, które nie dla wszystkich mogą być zrozumiałe, a są używane nie tylko w pismach urzędowych i opracowaniach weksylologicznych.
Admin dnia 25 kwiecień 2017 20:03
Czytaj więcej · 125 Czytań · Drukuj
Mistrzostwa Gimnazjum w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych

Mistrzostwa Gimnazjum w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych

Od 31 marca uczniowie Nasze j szkoły rywalizują w Mistrzostwach Gimnazjum w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn. Siatkarskie zmagania odbywają się we wtorki i piątki o godzinie 16.45 na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy.
Admin dnia 25 kwiecień 2017 20:01
Czytaj więcej · 161 Czytań · Drukuj
W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej

W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej

„Echo strzałów w Katyniu grzmotami wciąż bije.
I krew na mundurach jak stygmat jest świeża.
Gdzie groby nieznane Polskiego Żołnierza
I każdy stracony - a przecież wciąż żyje.”

W kwietniu obchodzimy kolejną rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W 1940 roku zginęło
22 tysiące obywateli polskich, którzy stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy. Delegacja Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy w hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej zapaliła znicze w Alei Dębów Katyńskich
na ulicy Cmentarnej.

Admin dnia 19 kwiecień 2017 09:31 · Drukuj
III Wiosenny Marsz Nordic Walking

III Wiosenny Marsz Nordic Walking

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków aktywności ruchowej na III Wiosenny Marsz Nordic Walking, który odbędzie się 29 kwietnia 2017. Zbiórka o godzinie 11 przy hali MOSiR w Słupcy. Trasa wynosi 7km i kończy się na strzelnicy przy ul. Gajowej ciepłym poczęstunkiem i losowaniem niespodzianek.
Uwaga wszyscy chętni uczniowie mogą wypożyczyć kije od nauczycieli wychowania fizycznego.
Serdecznie zapraszamy!!!

Admin dnia 04 kwiecień 2017 17:34 · Drukuj
II Powiatowe Targi Edukacyjno-Zawodowe

W środę 1 marca na Hali Sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Strzałkowie odbyły się II Powiatowe Targi Edukacyjno-Zawodowe, na które zostali zaproszeni uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum. Ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018 przedstawiły nie tylko placówki oświatowe powiatu słupeckiego, ale także wyższe uczelnie. Można było też porozmawiać z pracodawcami przyjmującymi uczniów na praktyczną naukę zawodu a także przedstawicielami banków, ZUS-u, Urzędu Pracy czy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Targi edukacyjne umożliwiły uczniom zaznajomienie się z kierunkami kształcenia, nowymi propozycjami, zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. dobrze wykorzystali czas żeby w rezultacie zebrać jak najwięcej informacji o danej szkole, wybrać odpowiednią dla siebie, a także na najbliszej godzinie wychowawczej podzielić się wnioskami i informacji z uczniami nie będącymi na targach.
Uczestnictwo gimnazjalistów w przedsięwzięciu wpisuje się w edukację zawodową prowadzoną w naszej szkole.

Admin dnia 30 marzec 2017 20:37 · Drukuj
Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
Wiadomości
Uczennica Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy Nel Derda z kl.III f została finalistką tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Warto podkreślić, że Nel jest jedyną uczennicą naszej szkoły, która osiągnęła taki sukces na przestrzeni ostatnich lat. Rodzicom i Nel gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Admin dnia 23 marzec 2017 11:27 · Drukuj

Strona 2 z 31 < 1 2 3 4 5 > >>
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka