Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie20 Wrzesień 2019 18:18

Sukcesy gimnazjalistek i nauczycieli z Gimnazjum

Uczennice klas III Słupeckiego Gimnazjum wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym pt.: Śladami życiowych wyborów gen. Augusta Emila Fieldorfa „NILA”, zorganizowanym w ramach projektu o Żołnierzach Wyklętych.
Jego życiorys oddaje dramatyczne dzieje pokolenia, które wywalczyło niepodległość oraz było świadkiem utraty suwerenności naszego kraju.
Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy historycznej, podnoszenie świadomości patriotycznej oraz odkrywanie i rozwijanie uzdolnień młodzieży.
Uczennice przygotowały prace w kategorii literackiej, plastycznej i lapbooka.
Uroczysta gala, podczas której wręczone zostały dyplomy i nagrody, odbyła się 5 marca 2019 roku w Konińskim Domu Kultury. Patronat nad projektem objęli Prezydent RP, Wielkopolskie Kuratorium Oświaty, Prezydent Miasta Konina, Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Szkoła Podstawowa nr 8 w Koninie.

Nagrodzono następujących uczniów:
W KATEGORI PRACA PLASTYCZNA - wyróżnienie otrzymały Dominika Jadrych i Emilia Czerniak z klasy III d
- W KATEGORI LITERACKEJ - I miejsce zdobyła
Julia Kwaśny – kl. III a
- Natomiast w KATEGORII SCENARIUSZ LEKCJI (DLA NAUCZYCIELI) I MIEJSCE UZYSKAŁY:
p. Ewa Kistela i p. Izabela Michalak, które opracowały scenariusz pt: Ocalić od zapomnienia tych, o których nie mieliśmy pamiętać, czyli gen. August Emil Fieldorf „Nil”.
Admin dnia 26 marzec 2019 09:22 · Drukuj