Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie16 Październik 2017 23:55

Dzień sportu 2017

Dzień Sportu Szkolnego

Tradycyjnie w dniu 1 czerwca 2017 roku w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy odbyło się Święto Sportu Szkolnego. Areną zmagań sportowo– rekreacyjnych był orlik przy ul. Gajowej w Słupcy. O godzinie 9.30 odbyło się uroczyste rozpoczęcie Dnia Sportu przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie klas pod opieką wychowawców przystąpili do rywalizacji sportowej.
Uczniowie zmagali się w następujących konkurencjach:
- trio basket
- turniej piłki nożnej
- rzuty karne na dużą bramkę
- sprawnościowy tor przeszkód
Turniej Trio Basket rozgrywany był według następującego schematu w kategorii dziewcząt i chłopców na poziomie klas 1 , 2 i 3. Czas meczu 8 minut. Uczniowie klasy 3a aktywnie zaangażowali się w sędziowanie turnieju piłki koszykowej.
1abc – 1def
2ab – 2cde
3abc – 3def
Łączone drużyny klas rozgrywały mecze piłki nożnej oddzielnie dziewczęta i chłopcy według następującego schematu.
1abc – 1def
2ab – 2cde
3abc – 3def
Czas meczu 2x 7 minut.
W rzutach karnych każda klasa wyznaczała 3 dziewczynki i 3 chłopców. Każdy zawodnik wykonywał 2 rzuty karne, bronił zawodnik drużyny przeciwnej według schematu:
Klasa A – broni bramkarz z klasy B
Klasa B – broni bramkach z klasy C …. Itd.

Do sprawnościowego toru przeszkód stawało 6 zawodników z każdej klasy. Wygrywała drużyna, która pokonała go w jak najkrótszym czasie.
Ostateczne wyniki:
Zwycięzcy Trio Basket – dziewczęta:
I miejsce – klasy 1abc, 2ab, 3ab
Zwycięzcy Trio Basket – chłopcy :
1 miejsce – klasy 1def, 2ab, 3de
Zwycięzcy turnieju piłki nożnej – dziewczęta
1 miejsce – klasy 1def, 2ab, 3abc
Zwycięzcy turnieju piłki nożnej – chłopcy
1 miejsce – klasy 1def, 2ab, 3de
Zwycięzcy toru przeszkód i rzutów karnych
1 miejsce - klasy 1d, 2d, 3a

Jak zwykle nie zawiodły nas dziewczęta ze szkolnego koła tanecznego, które zaprezentowały się w zumbie zachęcając do tańca niemal całą społeczność szkolną.
W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu uczniowie wszystkich klas wykonywali plakaty promujące zdrowy styl życia. Z wykonanych prac została utworzona wystawa tematyczna w szkole.
Z okazji dnia dziecka wszyscy uczniowie gimnazjum otrzymali od pani dyrektor słodki upominek. Na zakończenie sportowej rywalizacji na wszystkich uczniów i pracowników szkoły czekała pyszna grochówka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za wysoką frekwencję w tym dniu, miłą atmosferę i uczciwą rywalizację sportową.
Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego

Admin dnia 20 czerwiec 2017 09:31 · Drukuj