Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie16 Październik 2017 23:49

Wyróżnienia dla gimnazjalistów

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Słupcy organizuje konkurs promujący czytelnictwo i rozwijający umiejętność krytycznego spojrzenia na lektury. Tym razem temat konkursu skierowanego do gimnazjalistów brzmiał : „Książka, z którą się nie rozstaję”. Uczniowie mogli napisać dowolną formę literacką. W środę odbyło się w MBP podsumowanie i omówienie wyników konkursu. Wpłynęło na niego łącznie 40 prac, a aż 22 dostało wyróżnienia, co świadczy o dość wysokim poziomie i sporym zainteresowaniu czytaniem. Oprócz klasycznych, często bardzo osobistych recenzji, mieliśmy też opowiadania, nieraz bardzo zaskakujące w swej formie i wymowie. Komisji szczególnie do gustu przypadły dwie prace autorstwa uczennic z naszego gimnazjum: Julii Zawal i Nel Derdy. Oba opowiadania zostały przeczytane przez jury wszystkim zaproszonym uczestnikom. Miło nam poinformować, że uczniowie naszego gimnazjum zdobyli łącznie aż 12 wyróżnień, otrzymali je: Julia Zawal, Nel Derda, Jakub Purzyński, Kamil Wardęcki, Agnieszka Michalak, Julia Chmielewska, Katarzyna Łechtańska, Martyna Skrobska - wszyscy z kl 3 f – oraz Klaudia Janiak z kl 1e, Natalia Słowińska z 1 f, Adam Urbaniak z 2 d i Amelia Kłaniecka z 1a. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu literackich sukcesów!
Admin dnia 30 maj 2017 20:23 · Drukuj