Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Gimnazjum na Facebook27 Wrzesień 2016 17:26

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Linki

BIP

Kącik językowy

Kącik zdrowia

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


News
Projekty i programy prozdrowotne


Projekty i programy prozdrowotne
realizowane w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy
w roku szkolnym 2016/2017.
Admin dnia 19 wrzesień 2016 19:22 · Drukuj
Program FLEX

Program FLEX

W imieniu Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz American Councils for International Education zwracamy się z prośbą o przekazanie uczniom informacji o możliwości udziału w Programie FLEX w roku szkolnym 2017/2018. Program skierowany jest do uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych liceum zainteresowanych możliwością nauki w amerykańskiej szkole średniej.
Admin dnia 19 wrzesień 2016 19:03 · Drukuj
Biało-czerwone kwiaty symbolem naszej pamięci.

Biało-czerwone kwiaty symbolem naszej pamięci.

1 września to data w pamięci Polaków tragiczna. Na młode państwo polskie po zaledwie 21 latach niepodległości napadło państwo niemieckie, w którym szaleństwo nazistowskiej wizji świata opanowało władzę i społeczeństwo. Rząd polski nie spodziewał się, że 23 sierpnia 1939 zostanie zawarty akt, który łamał będzie wszelkie honorowe rozwiązania spraw polityki zagranicznej zwany paktem Ribbentrop- Mołotow. W pierwszych dniach września zawiedli sojusznicy polscy: Francja i Anglia, które swą pomoc dla naszej ojczyzny ograniczyli do minimum. Po zaledwie 17 dniach po napaści III Rzeszy drugie państwo totalitarne głoszące komunizm zaatakowało nas od wschodu. Rząd II Rzeczpospolitej, który zabezpieczył granicę wschodnią paktem o nieagresji z 1932 roku nie był przygotowany na taki scenariusz. Nastąpił straszny okres w życiu naszych pradziadków, którzy przeznaczeni zostali do biologicznego wyniszczenia i statusu bezwolnych ,,podludzi’’.
Admin dnia 06 wrzesień 2016 09:22
Czytaj więcej · 23 Czytań · Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego w gimnazjum

Rozpoczęcie roku szkolnego w gimnazjum

Rozpoczęcie roku w gimnazjum – jak co roku od 1999 roku Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy w swoje progi przyjęło uczniów klas I. Tak jak wtedy, przed siedemnastu laty, tak i teraz jest to rocznik w pewnym sensie historyczny. Tamten był pierwszym, który rozpoczął naukę w nowej, zreformowanej szkole, ten jest prawdopodobnie ostatnim, który naukę będzie w niej realizował w cyklu trzyletnim i gimnazjum w takiej formule będzie zamykał. W tym roku w klasach pierwszych uczyć się będzie 124 uczniów. Wychowawcami zostali: klasa 1a – pani Agnieszka Hildebrandt, 1b – pani Liliana Bednarek, 1c – pani Agnieszka Radziszewska, 1d – pani Marta Mójta, 1e – pani Renata Nowicka i 1f – pani Ewa Tymińska. Podczas spotkania z pierwszoklasistami pani dyrektor Maria Żarnecka życzyła, aby nauka była dla nich przyjemnością, a efekty ich wysiłków przynosiły wszystkim wiele satysfakcji, aby wiedza, którą zdobędą w murach tej szkoły stała się skarbnicą, z której czerpać będą mogli przez całe życie. Bo „Prawdziwą miarą wartości człowieka jest to, na ile jego sukces jest przydatny dla innych”. Pani dyrektor złożyła także życzenia rodzicom, którym życzyła spokojnego roku szkolnego i owocnej współpracy z nauczycielami oraz dumy ze swoich dzieci a także spełnienia nadziei w nich pokładanych.
Admin dnia 01 wrzesień 2016 15:33 · Drukuj
Podręczniki
KOMUNIKAT
W roku szkolnym 2016/2017 rodzice uczniów klasy I i II gimnazjum nie będą kupować podręczników oraz materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
Uczniowie wypożyczą podręczniki z biblioteki szkolnej:
klasy I – 1.09. 2016r. do godz.13
klasy II – 2.09.2016r.

Admin dnia 23 sierpień 2016 15:36 · Drukuj
Komunikat
KOMUNIKAT
DO RODZICÓW I UCZNIÓW
W związku z zapytaniami dot. zakupu podręczników obowiązujących w nowym roku szkolnym 2016/2017 informuję:
1. Uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum otrzymują bezpłatnie wszystkie wymienione w zamieszczonych wykazach podręczniki i materiały ćwiczeniowe przeznaczone do obowiązkowych zajęć lekcyjnych. We własnym zakresie należy zaopatrzyć się jedynie w podręcznik do przedmiotu dodatkowego „religia”. Darmowe podręczniki zostaną przekazane wszystkim uczniom klas pierwszych
i drugich we wrześniu.
W tym terminie również będziemy informować rodziców i uczniów o zasadach korzystania z nieodpłatnych podręczników.
2. Uczniowie klas trzecich gimnazjum zaopatrują się w podręczniki zamieszczone
w wykazie we własnym zakresie. Można odkupić podręczniki używane.

Pozdrawiam
Maria Żarnecka
dyrektor Gimnazjum
im. Mikołaja Kopernika w Słupcy

Admin dnia 28 czerwiec 2016 20:33 · Drukuj
Dzień absolwenta 2016

PODSUMOWANIE ROKU W SŁUPECKIM GIMNAZJUM

24 czerwca 2016r. w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 i pożegnanie absolwentów rocznika 2016. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk, przedstawiciele Rady Miasta, Rady Rodziców z przewodniczącą Danutą Śmiechowską, nauczyciele, pracownicy szkoły i oczywiście sami uczniowie. Na wstępie zgodnie z tradycją pani dyrektor Maria Żarnecka dokonała podsumowania roku szkolnego.
Admin dnia 27 czerwiec 2016 16:52
Czytaj więcej · 219 Czytań · Drukuj
,,Twórca mitologii narodowej”

,,Twórca mitologii narodowej”

Dnia 6 czerwca 2016r. w naszej szkole została otwarta wystawa poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi pt. ,,Twórca mitologii narodowej”. Zorganizowano ją z okazji ogłoszenia przez Senat Rzeczypospolitej roku 2016 Rokiem Sienkiewicza, "by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji jego twórczości oraz idei zawartych w jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości”.
Admin dnia 20 czerwiec 2016 20:42
Czytaj więcej · 116 Czytań · Drukuj
SUKCES „MIKOŁAJKA”

SUKCES „MIKOŁAJKA”

Po raz kolejny praca naszej redakcji została zauważona na zewnątrz. W konkursie dziennikarskim „Pokaż nam swojego Patrona” Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zdobyliśmy wyróżnienie za numer poświecony Mikołajowi Kopernikowi.
Przypominamy, że w tym numerze „Mikołajka” tym razem zamieściliśmy artykuły przedstawiające naszego patrona jako znanego w swojej epoce lekarza, a właściwie zielarza. Publikowaliśmy twórczość literacką - wiersze i opowiadania uczniów oraz zamieściliśmy reprodukcje prac plastycznych.

Admin dnia 17 czerwiec 2016 14:07
Czytaj więcej · 121 Czytań · Drukuj
„JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ”
LAUREAT KONKURSU
„JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ”
Uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy zawsze chętnie przystępują do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w zmaganiach konkursowych w różnych dziedzinach. Tym razem sprawdzili się również z historii i informatyki w czasie realizacji zadań związanych z Ogólnopolskim Konkursem Historycznym na Najciekawszą Prezentację Multimedialną pod hasłem „JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ”. Temat tegorocznej III edycji brzmiał: „Początki państwa polskiego, chrzest Polski". Do tych zmagań przystąpili Konrad Romański z kl. III f, Maciej Śmiechowski z kl. II f i Wojciech Duszyński
z kl. I d.

Admin dnia 17 czerwiec 2016 13:58
Czytaj więcej · 123 Czytań · Drukuj
CHLORKI I WODORKI
KomunikatyPomóż nam wygrać wyposażenie szkolnego laboratorium i oddaj głos na zespół CHLORKI I WODORKI z naszego gimnazjum, który nakręcili filmik pt. "Chemia w kuchni i jedzeniu".
Głosy można oddać pod adresem http://adamed.com.pl/pl/30lecie/konkurs/ w zakładce ZGŁOSZENIA na stronie 22.
UWAGA! Można głosować wiele razy ale tylko raz dziennie.
Admin dnia 14 czerwiec 2016 11:19 · Drukuj

Strona 1 z 27 1 2 3 4 > >>
Rekrutacja

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka