Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie19 Luty 2017 15:13

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Linki

BIP

Kącik językowy

Kącik zdrowia

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


News
„Archipelag Skarbów” w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy

„Archipelag Skarbów” w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy

W dniach 26-27 stycznia br. uczniowie klas pierwszych i drugich Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy wzięli udział w programie profilaktyki zintegrowanej pt. „Archipelag Skarbów”, który zrealizowała Fundacja Homo Homini z Krakowa. Celem programu pn. „ARCHIPELAG SKARBÓW” jest profilaktyka uzależnień (alkohol, narkotyki), wychowanie ku miłości i odpowiedzialności za swoją seksualność, ograniczenie natężenia przemocy rówieśniczej w formie fizycznej i słownej oraz przemocy o podtekście seksualnym, profilaktyka HIV i AIDS.
Admin dnia 01 luty 2017 12:23 · Czytaj więcej · 66 Czytań · Drukuj
Gimnazjalistka finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

Gimnazjalistka finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

21 stycznia odbyły się w Poznaniu eliminacje ostatniego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Uczennica klasy 3 f Agnieszka Michalak uzyskała tytuł Finalisty tego konkursu. Agnieszka pisała esej na temat różnych postaw nauczycieli w wybranych dziełach literackich i filmowych. Opiekunem uczennicy był nauczyciel języka polskiego Krzysztof Drop. Obydwojgu serdecznie gratulujemy.
Admin dnia 31 styczeń 2017 01:29 · Drukuj
Nauka historii inaczej

Nauka historii inaczej

17 stycznia 2017 r. w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 w poznańskim Zamku odbyło się wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie historycznym pt. „Porozmawiajmy o tym jak było – stan wojenny widziany oczyma młodzieży”. Wydarzenie to zostało objęte patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Instytutu Pamięci Narodowej. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu reportażu lub eseju opartego na źródłach historycznych (np. wspomnieniach, pamiętnikach, dokumentach rodzinnych) dotyczących dziejów stanu wojennego w Polsce.
Admin dnia 31 styczeń 2017 01:23
Czytaj więcej · 52 Czytań · Drukuj
Adwentowe światło
w
„Adwentowe światło”

22 grudnia 2016 roku młodzież naszego gimnazjum świętowała wigilię Bożego Narodzenia. Każda klasa pod opieką swojego wychowawcy przygotowywała kolację i dzieliła się opłatkiem. Następnie brała udział w jasełkach szkolnych, które wystawione zostały na holu szkolnym.
Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe pobudzało do refleksji nad tajemnicą i sensem świętowania. Niejednokrotnie zapatrzeni w siebie, zapominamy, że Chrystus obecny jest wszędzie tam gdzie jest człowiek. Świętowanie Jego Narodzin było okazją do goszczenia Go w naszych sercach, zauważyliśmy Go w ludziach potrzebujących pomocy, a nawet tych, którzy już są wśród nas nieobecni.
Całość uświetnił gimnazjalny chór mieszany wokalno – instrumentalny, który wykonał najpiękniejsze, polskie kolędy.
Podczas spotkania na holu szkolnym Samorząd Szkolny przeprowadził dwa konkursy. Oceniany był najpiękniej wystrojony stół wigilijny oraz zaangażowanie klas w śpiew kolęd.
Wigilijne spotkanie przygotowały panie: Maria Wyszyńska, Izabela Michalak, Joanna Zastawa i Sylwia Nowicka.

Admin dnia 20 styczeń 2017 12:26
Czytaj więcej · 52 Czytań · Drukuj
Florystyka

Już po raz drugi w tym roku, 12 grudnia br.. na zaproszenie Klubu Młodego Architekta (opiekun Maria Wyszyńska), w naszym gimnazjum gościła Pani Małgorzata Kwapich, florystyka i właścicielka pracowni florystycznej „Pasja i Styl”. Pani Małgosia uczyła nas komponowania dekoracji świątecznych - bożonarodzeniowych. Licząca około 20 osób grupa zapoznawała się z tajnikami zawodu florysty oraz miała okazję do samodzielnego wykonania pracami, które przyozdobiły niejeden, rodzinny stół wigilijny.
Pani Małgosiu po raz kolejny, bardzo dziękujemy i zapraszamyAdmin dnia 02 styczeń 2017 19:36 · Drukuj
Zakończenie projektu "Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju"

Zakończenie projektu "Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju"

5 grudnia br. odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu "Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju". Nadszedł czas podsumowania. Ogółem odbyło się 8 dwugodzinnych spotkań, w którym uczestniczyło 15 uczniów, nie wliczając 2 uczniów-wolontariuszy. Uczestnicy projektu zapoznali się językiem programowania C++ rozwijając przy tym wiedzę z przedmiotów ścisłych takich jak matematyka i fizyka. Wszyscy uczestnicy projektu zdeklarowali chęć kontynuowania działań projektowych. Jednym z planów jest wyjście z projektem do uczniów szkół podstawowych, aby zarazić ich pasją programowania.
Admin dnia 19 grudzień 2016 16:07
Czytaj więcej · 122 Czytań · Drukuj
Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

W grudniu Samorząd Uczniowski zakończył akcję zbiórki karmy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Katarzynowie. Uczniowie zebrali 184 kg karmy dla „podopiecznych” schroniska. Dziękujemy za udział w akcji , gratulujemy klasie III b, która przekazała 38 kg karmy dla zwierząt oraz klasie I a – 31 kg. Opiekunowie bezdomnych psów i kotów w Katarzynowie z wielką radością przyjęli darowiznę słupeckich gimnazjalistów.
Admin dnia 19 grudzień 2016 16:02 · Drukuj
POLSKIE SERCE

POLSKIE SERCE

Uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy wzięli udział w akcji POLSKIE SERCE – KONWÓJ WOLNOŚCI z pomocą humanitarną dla Aleppo. Samorząd Uczniowski zwrócił się
z prośbą do młodzieży o podarowanie dzieciom z Aleppo maskotek. Gimnazjaliści zebrali
279 kolorowych pluszaków. Szczególne podziękowania i gratulacje należą się uczniom klasy I D, którzy cierpiącym dzieciom przekazali 142 przytulanki.


Admin dnia 19 grudzień 2016 15:57 · Drukuj
UCZNIOWIE NA CIEKAWEJ LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W JUMP ARENIE W POZNANIU

UCZNIOWIE NA CIEKAWEJ LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W JUMP ARENIE W POZNANIU

Po raz kolejny już uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w bardzo oryginalnej lekcji wychowania fizycznego. Tym razem uczniowie klasy II a i III f udali się do parku trampolin w Poznaniu. Celem wyjazdu było propagowanie kultury fizycznej poprzez dobrą zabawę i spędzenie czasu z rówieśnikami w aktywny, atrakcyjny sposób. W Jump Arenie pod okiem instruktora młodzież wraz z nauczycielami wf wzięła udział w profesjonalnej rozgrzewce, po czym doskonaliła swoją sprawność na 50 różnorodnych trampolinach, ścieżkach akrobatycznych oraz basenach z gąbkami.
Admin dnia 07 grudzień 2016 19:18
Czytaj więcej · 174 Czytań · Drukuj
Andrzejki

Gimnazjalne wróżby w wieczór andrzejkowy

25 listopada 2016 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów gimnazjum dyskotekę andrzejkową. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Uczennice: Aleksandra Widerowska, Beata Tuczyńska, Michalina Szustakiewicz, Maja Klajewska, Patrycja Roszak, Zuzanna Sikorska, Wiktoria Janus, Monkia Hyża i Wiktoria Ziarniak przygotowały ciekawy wachlarz andrzejkowych przepowiedni i wspólnych zabaw,
które uatrakcyjniły spotkanie gimnazjalistów. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego „lania” wosku. Nad oprawą muzyczną wieczoru andrzejkowego czuwali: Jakub Przesmycki
i Maciej Śmiechowski.
Wszystkim organizatorom i uczestnikom zabawy serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie SU


Admin dnia 30 listopad 2016 21:41 · Drukuj
„Roztańczone przerwy” w naszej szkole!!!

„Roztańczone przerwy” w naszej szkole!!!

Taniec to wspaniała forma rozrywki i zarazem forma ruchowa. To też wspaniały sposób na stres, dobre samopoczucie, radość, odprężenie umysłu, relaks i równocześnie aktywna forma spędzania wolnego czasu.
Najbardziej roztańczone uczennice naszego gimnazjum proponują na długich przerwach Zumbę. Okazuje się , że przerwy te cieszą się co raz większym zainteresowaniem, tańczą dziewczęta i coraz więcej chłopców klas I, II i III (wspaniała integracja) . Życzymy odwagi wszystkim uczniom i zapraszamy na najbliższą „roztańczoną przerwę” już 7 grudnia.
Szczegółowych informacji udziela pani Joanna Zastawa.
Zapraszamy !!!

Admin dnia 28 listopad 2016 19:16 · Drukuj

Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>
Rekrutacja

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka